Ambar Yönetim Sistemi

ANA SAYFAHAKKIMIZDA BARKOD NEDİR? REFERANSLARIMIZ SİPARİŞ İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
 
Bize Nasıl Ulaştınız
 
 
 
 
 
eXTReMe Tracker
  Ambar Yönetim Sistemi 

Tedarik zincirinin sürekliliğinde önemli bir yer tutan depolama, etkin yönetilmesi halinde büyük fayda ve kar sağlar. Ambar yönetimi sırasında karşılaşılabilecek her türlü zorluğun üstesinden gelebilmeniz için Barkodnet Cubic Ambar Yönetim Sistemi en doğru çözümdür. Barkodnet Cubic, bir ambarda gerçekleşebilecek tüm operasyonları etkin ve verimli şekilde yönetmek, operasyonların kağıtsız, en kısa sürede, en az insan ve makina kaynağı ile hatasız tamamlanmasını sağlamak üzere tasarlanmış dinamik bir sistemdir.

Ambara gelen ürünlerin, kabul edilmesinden sevk edilmesine kadar geçen tüm süreci, bilgisayar ortamında ve otomatik tanıma teknolojilerini kullanarak yönetir, kaydeder ve raporlar. Barkodnet Cubic, kablosuz ağ altyapısının kullanımıyla tüm işlemleri anında gerçek zamanlı gerçekleştirir; karar verme, izleme ve raporlama anlık olarak yapılır. Sektör bağımsız bir ambar yönetim sistemi olan Barkodnet Cubic, işletme içerisinde kullanılan diğer kurumsal kaynak planlama çözümleri ile entegre çalışarak işletmenin veri bütünlüğünü sağlar. Tedarik zincirinizde yer alan firmalar ile sağlıklı veri alışverişi yapmanıza imkan tanır.

Çoklu ambar yönetimini destekleyen Barkodnet Cubic, 3. parti lojistik hizmeti veren, dağıtık yapıda depolama yapan şirketlerin operasyonlarının merkezi yönetimine de olanak sağlar. Barkodnet Cubic, kullanıcılara önceden belirlenmiş kurallar doğrultusunda uyarı mesajları yollayarak önleyici uygulamaların gerçekleştirilmesine imkan verir.

Windows platformu ve MS SQL, Oracle gibi farklı veritabanları üzerinde çalışan CubicOpen, IBM AS/400 ve DB2 veritabanı üzerinde çalışan Cubic400 sürümleriyle Barkodnet Cubic; SAP, Oracle, MS Axapta, Logo, Link gibi çeşitli kurumsal kaynak planlama paketleriyle tam entegre çalışabilir. Ölçeklenebilir ve parametrik mimarisiyle birbirinden farklı işletmeler ve süreçler için en uygun çözümü sağlar.

Barkodnet Cubic sektörde kullanılan tüm kablosuz terminaller (Symbol, Psion-Teklogix, Intermec, Hand Held Products, Datalogic, PSC, …) ile tam uyumlu çalışmaktadır.

Sağladığı Faydalar

Kablosuz ağ teknolojisi sayesinde, eş zamanlı olarak hızlı ve hatasız depo yönetimi

ERP paketleriyle çift yönlü entegrasyon

Palet, koli hatta adet bazında giriş, stoklama ve sevk işlemleri yapabilme

Sipariş, ürün ve müşteri bazında palet takibi

Otomatik algoritmalar sayesinde, parametrik olarak ürün-adres bazında esnek yerleştirme ve toplama yapabilme

Esnek FIFO, LIFO ve FEFO uygulaması

Ürün, müşteri veya tedarikçi bazında giriş-çıkışın engellenebilmesi

Dar koridor ve drive-in gibi göz tipleri kullanabilme yeteneği sayesinde depo adreslerinin verimli kullanımı ve stok kapasitesinde artış

Kullanıcı hatalarının minimuma indirilmesi

Kaynak Planlama ve Performans Yönetimi

Özellikler

Tedarik Zinciri Entegrasyonu

Otomatik karantina

Raf-Sevk ömrü kontrolu ve yaşlandırma takibi

Cross-Docking (transit yükleme)

Gerçek zamanlı (RF) izleme

RFID desteği

WEB desteği

SMS desteği

Katma değerli hizmetleri destekleme ve raporlayabilme

Replacement (adres düzenleme)

Replenishment (otomatik adres besleme)

Nasıl Çalışır?

Barkodnet Cubic, ambara gelen ürünlerin girişinin yapılmasından sevk sonrasında performans kriterlerinin ölçümlendirilip raporlanmasına kadar tüm süreci hatasız yönetir.

Ürün Kabul/Giriş

Ambara paletlerle alınan ürünler, ürün kodu/palet numarası/lot numarası gibi bilgilerin bulunduğu barkod etiketi ile etiketlenir. Dışarıdan gelen ya da imalat çıkışı olan paletlerin kalite kontrol/satınalma bilgisi el terminalleri yardımıyla sisteme işlenir. Kalite kontrolden geçen ürünlerin, ilgili personel tarafından barkod bilgileri okutularak depoya girişi yapılır.

Yerleştirme ve Düzenleme

Ambar giriş bölgesinden gelen palet bilgilerine göre paletlerin yerleştirileceği lokasyon bilgileri tanımlanır. Barkodnet Cubic her paletin yerleştirileceği en uygun alanı belirler ve forklift emirleri oluşturur. Bu emirler telsiz sinyalleri ile forklift terminallerine iletilir. Emri alan forklift operatörü, palet, alındığı yer ve yerleştirileceği adres/yer bilgilerinin barkodlarını okutarak emri uygular. Belirli bölge ve bölge içerisindeki adreslere göre yerleştirilen ürünler yerleştirildikleri adres bilgisi ile birlikte sisteme kaydedilirler. Böylece adresli depo ve palet bazında, seri numarası ile FIFO ve lot takibi kolaylıkla yapılabilir. Ambar düzenleme işleminde ise Barkodnet Cubic, ambar içerisinde farklı sebeplerden ötürü oluşabilecek düzensizliklerin (önceliklendirme sırasında bölgesi dışına konulan ürünler gibi) gerekli ambar içi taşıma emirlerini oluşturarak ideal duruma getirilmesini sağlayabilir.

Sayım

Ambar içerisinde gerekli görüldüğünde sayım işlemleri yapılabilir. Bu işlemler belirli ürün ya da adreslere göre yapılabileceği gibi tüm depo için de yapılabilir. Barkodnet Cubic Ambar Yönetim Sistemi; sayım işlemi ile ilgili planlar gerçekleştirir, fark raporlarını yaratır ve eğer onay verilir ise fiili durumu kaydi duruma çevirir.

Sevkiyat ve Palet Bulma

Müşteri ve ürün bazında oluşturulan sevkiyat planı, ürün bazında konsolide edilir. Her ürün için palet, koli ve hatta gerekiyorsa adet bazında toplama emirleri oluşturulur. Bütün işlemler kamyon rampaya girdiğinde otomatik olarak başlatılır. İstenilen mamuller için gerekli paletlerin yerleri, önceden tanımlanmış palet bulma parametrelerine göre tespit edilir. Telsiz sinyalleri ile toplama emirleri forklift terminallerine iletilir ve forkliftler aldıkları emirleri palet kodu, alınan yer ve yükleme adres barkodlarını okutarak uygular.

Yükleme Kontrolü

Toplanan ürünler sevk rampalarına getirilir ve konsolide edilmiş olanlar sevkiyat bazında ayrılır. Barkodnet Cubic sevkiyat bazında ürün ve adet kontrolü yaparak tam ve doğru sevkiyat yapılmasını sağlar. Farklı mamul ya da miktarda sevkiyatta gerekli uyarılar yapılır.

Zone Tanımlama

Bu işleyiş içerisinde ambar kapasitesinin verimli kullanılmasını sağlayabilmek için Barkodnet Cubic Ambar Yönetim Sistemi, zone tanımlama özelliği ile ambar içerisinde yoğun hareket gören ürünlerin öncelikli zone'lara yerleştirilmesini sağlar. Öncelikli zone'ların ambar içerisinde erişilmesi kolay adresler olarak belirlenmesi ile, çok hareket gören ürünler minimum efor ile hareket ettirilir.

Öncelik Belirleme

Barkodnet Cubic, ambar içerisindeki kaynakların en verimli şekilde kullanılması için öncelikli tanımları kullanır. Ürün ve işlem bazında öncelikler belirlenebileceği gibi kullanılan forklift ve diğer ekipmanlar da detaylı olarak tanımlanır ve kendilerine en uygun işlere atanırlar. Gerektiğinde yetkili kullanıcılar tarafından bu öncelik tanımlarına manuel olarak müdahale edilerek belirli emirlerin öne alınması, ya da mevcut kaynakların yoğun olarak bir işe atanması sağlanabilir.

Performans Belirleme

Ambar içerisindeki hareketler Barkodnet Cubic ile anlık ve grafiksel olarak izlenebilir. Farklı formatlarda alınabilen raporlar ile eleman ve ürün performans ölçümleri yapılabilir. Böylece yönetimsel kararların alınmasına destek sağlanır.


Bu Ürünü Sipariş Vermek İçin Tıklayın

 


Duyurular

KORONAVİRÜS HASTA BİLEKLERİ STOKLARIMIZA GİRMİŞTİR. SARI, MAVİ KIRMIZI RENK ÇEŞİTLERİ İLE SİZLERE HİZMET VERMEKTEYİZ.


Orsa
Atelsan
Nexus
Posnet
Mobis
Mobit
dy barkod
bilkur
ankara barkod
otomasyon
perkon
bilkur
Ziyaretçi Sayısı : 5055580 | Ankara Web Tasarım : Yön Bilişim. | Barkod | Barkod Yazıcı | Barkod Okuyucu | Barkod Otomasyon Sistemleri | Ankara Ambar Yönetim Sistemi Barkod Yazıcı Okuyucu Servis Fiyat Ankara