Bulut Yedekleme

ANA SAYFAHAKKIMIZDA BARKOD NEDİR? REFERANSLARIMIZ SİPARİŞ İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
 
Bize Nasıl Ulaştınız
 
 
 
 
 
eXTReMe Tracker
  Bulut Yedekleme  

Atiker Yazılım Bulut Yedekleme Çözümü A-Cloud

Dijital ortamlarda depolanan verilerin miktarı her geçen gün artıyor. Bir taraftan büyük veri (Big Data) gündemdeki yerini korurken diğer tarafta ise bu verilerin nerede muhafaza edileceği ve güvenliğinin ne şekilde sağlanacağını düşünmek teknoloji uzmanlarının araştırma yaptıkları konuların başında geliyor.

Bununla birlikte, son yıllarda sayıları hızla artan veri merkezleri ve sanallaştırma teknolojilerindeki gelişmelerle “bulut bilişim” kavramı oluştu. Bulut bilişim, kişisel ve kurumsal verilerin fiziki olarak daha korunaklı ve profesyonel bakım hizmetlerinin tesis edilebildiği veri merkezlerindeki sunucularda barındırılması olarak kısaca özetlenebilir. Bugün birçok büyük teknoloji şirketi tarafından güvenlikli veri merkezleri kurulmuş durumda. Devletin ihtiyaç duyduğu veri merkezlerini kendi imkânlarıyla daha korunaklı hale getirmesi kurumsal açıdan ve yatırım gücü bakımından çok daha farklı. Ancak, kişisel ve özel şirketlere ait verilerin güvenli bölgelere taşınması aynı hassasiyetle yapılamıyor. Özellikle, son dönemlerde şirketlere yönelik artan yurtdışı kaynaklı siber saldırılar ve yetersiz bilgi işlem yapılanmasından kaynaklı teknik sorunlar nedeniyle çok ciddi veri kaybı zararları oluşmaktadır.

Atiker Yazılım olarak kurumsal müşterilerimizin veri güvenliğine büyük önem veriyoruz. Tüm bu tehditler ve zararların sonuçlarından müşterilerimizin korunabilmesi için A-Cloud ürünü geliştirilmiştir. A-Cloud, Atiker Yazılım tarafından geliştirilen; dosya, veri ve belgelerin belirlenen periyodlarda kripto dosyalar haline getirilmesini sağlayan; Müşteri Sistemi ile Servis Sağlayıcı arasında güvenli iletişimi sağlayarak dosya, veri ve belgelerin Veri Merkezi’ne aktarılmasını sağlayan yazılımdır. Müşteri tarafından belirtilen dizindeki dosya, veri ve bilgilerin internet ortamında, Servis Sağlayıcının sunucularında veya Veri Merkezi’nde, saklanması işlemiyle bulut bilişim hizmeti sağlanmaktadır.

A-Cloud’un Çalışma Prensibi

 1. Atiker Yazılım tarafından geliştirilmiş olan ve A-Cloud olarak adlandırılan program, Müşteri Sistemine İstemci olarak konumlandırılır. A-Cloud programı Müşteri Sistemi ile Servis Sağlayıcı arasında güvenli iletişimi sağlamaktadır.
 2. A-Cloud, Müşterinin belirlemiş olduğu bilgisayardaki dosya ve klasörleri, belirlenen periyodlarda ve Müşteri Şifresi ve Sistem Şifresini birlikte kullanarak kripto dosyalar haline getirir.
 3. Kriptolanmış dosyalar internet marifeti ile Veri Merkezine güvenli bir şekilde aktarılır.
 4. Dosyalar kriptolandıkları andan itibaren ancak A-Cloud Sistem Şifresi ve Müşteri Şifresinin birlikte kullanıldığı, ayrıca geliştirilmiş bir yazılım olan UN-Cloud ile çözümlenebilir. Atiker Yazılım, bu uygulama ile müşterisine güvenilir yedekleme, bakım ve kontrol hizmeti sunmaktadır.
 5. 7/24 kullanılabilir durumda olan A-Cloud’un ve Atiker Yazılım tarafından verilen hizmetin, periyodik bakımları gerektirmesi halinde Müşteriye bilgi verilerek sistemde gerekli güncelleştirmeler Atiker Yazılım tarafından yapılır. A-Cloud’un ve söz konusu Bulut Bilişim hizmetinin belirli güncellemeler gerektirdiğinde uzman personeller ile birlikte müşterilerimize güncelleme hizmeti sunulur.
 6. Sistem Sağlayıcı ve Veri Merkezi’ni belirleme yetkisi Atiker Yazılım tarafından yapılır. Müşterilerimiz Bulut Bilişim hizmeti kapsamında saklanacak dosya, veri ve bilgilerinin Atiker Yazılım tarafından belirlenecek Sistem Sağlayıcı ve Veri Merkezi uhdesinde saklaması gerekmektedir.

Yedekleme Yapılması

 1. Aktarılan dosya, bilgi ve veriler Atiker Yazılım tarafından Müşteri’nin talebi üzerine yedeklenir.
 2. Hangi tarihlerde ve ne sıklıkla yedek alınacağı Müşteri tarafından belirlenir.
 3. Yedeklemenin yapılacağı platform Atiker Yazılım tarafından belirlenir.
 4. Müşterilerimiz, yedek alınması için belirtmiş olduğu dizindeki dosyanın değiştirilmesinden ve belirtilen dizin ve dosyalardaki yetkilendirmeler sebebiyle yedek alınamaması durumundan sorumludurlar.
 5. Veri kaybı olması durumunda, buluttaki yedekler müşteri şifresi kullanılarak tekrar sisteme yüklenir.

Bu Ürünü Sipariş Vermek İçin Tıklayın

 


Duyurular

KORONAVİRÜS HASTA BİLEKLERİ STOKLARIMIZA GİRMİŞTİR. SARI, MAVİ KIRMIZI RENK ÇEŞİTLERİ İLE SİZLERE HİZMET VERMEKTEYİZ.


Orsa
Atelsan
Nexus
Posnet
Mobis
Mobit
dy barkod
bilkur
ankara barkod
otomasyon
perkon
bilkur
Ziyaretçi Sayısı : 5056278 | Ankara Web Tasarım : Yön Bilişim. | Barkod | Barkod Yazıcı | Barkod Okuyucu | Barkod Otomasyon Sistemleri | Ankara Bulut Yedekleme Barkod Yazıcı Okuyucu Servis Fiyat Ankara