DEMİRBAŞ TAKİP SİSTEMİ

ANA SAYFAHAKKIMIZDA BARKOD NEDİR? REFERANSLARIMIZ SİPARİŞ İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
 
Bize Nasıl Ulaştınız
 
 
 
 
 
eXTReMe Tracker
  DEMİRBAŞ TAKİP SİSTEMİ DİAMOND Demirbaş Yönetim Sistemi.

Diamond Demirbaş Yönetim Sistemi, demirbaş sınıfından sayılan tüm ofis araç ve gereçlerinin kullanıma alınmasından, kullanım dışı kalmasına kadar geçen süre içerisindeki takibini ve kontrolünü yapar. Barkod vb. otomatik tanıma teknolojilerinin de kullanımıyla veri girişlerinin çok daha hızlı, kolay ve doğru yapılmasını sağlar. Demirbaş tanımında, demirbaşın sisteme giriş tarihi, miktarı, yılı, teknik özellikleri gibi birçok bilgide kolay bir şekilde girilebilmektedir. Sistem bu sayede eskiyen ve amortisman süresi dolmuş demirbaşları tespit edebilmektedir. Kullanıcılar tüm menü ve işlemlerde yetkilendirilmektedir. Kolay raporlama, raporların dış ortamlara aktarılabilmesi, hızlı arama özelliği gibi teknik yapıda sistemin sürekliliğine büyük katkı sağlamaktadır. Güncel ve doğru demirbaş bilgisine her an ulaşılabiliyor olması yatırım kararlarının alınmasında önemli bir gereksinimdir. Diamond bu gereksinimi karşılayarak, işletmenizin uzun vadedeki rotasını oluşturarak karalarınızın güvenilir olmasını sağlar, karlılığı ve verimliliği artırır.

Özellikler;

• Zaman içindeki yer değişimlerini, kullanıcı değişimlerini, durum değişimlerini (sağlam, arızalı, hurda, bağış, vb.) takip edebilme.

• Herhangi bir ürünü barkod okuyucu ile okuttuğunuzda…

- Demirbaşın o anda kimin kullanımında olduğunu,

- Hangi şubede hangi bölümde olduğunu,

- Kimin zimmetinde olduğunu,

- Varsa içindeki parçalar ve onların detaylarını,

- Parçaysa hangi donanım içinde olduğunu görebilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Diamond içerisinde dört ana grup tanımlanır.

Diamond Kullanıcıları,

Sistemin mobil terminal yada PC uygulamalarını kullanacak kişilerdir. Farklı yetki seviyelerinde tanımlanan kullanıcılar yetkileri çerçevesinde tüm işlemleri gerçekleştirir, bilgilere ulaşır ve rapor alırlar.

Demirbaş Sorumluları,

Demirbaşlardan sorumlu olan kişiler, departman bazında hiyerarşik olarak tanımlanırlar. Bağlı oldukları yönetici, bulundukları lokasyon ve zimmetlerinde olan demirbaşlar ile ilişkilendirilirler.

Demirbaşlar,

Demirbaşlar, grup ve alt gruplar bazında tanımlanır. En alt demirbaş grubunun içerisinde ise demirbaşlar kendilerine özgü birer numara ile etiketlenerek sisteme kaydedilir.

Yerleştirilen Alanlar,

Demirbaşların yerleştirildiği alanlar, organizasyonun yerleşik bulunduğu binalar, katlar, departmanlar ve hatta odalar bazında gerektiği kadar alt gruplar halinde tanımlanır. Her lokasyon kendine özgü bir numara alarak barkodlanarak sisteme kaydedilir.

Sağladığı Faydalar

• Demirbaşların kullanıma alınış tarihlerinin kayıt altına alınması sayesinde garanti sürelerinin ve bakım anlaşmalarının sağlıklı takip edilmesi.

• Sahip olunan demirbaş bilgilerinin doğru olması sayesinde gereksiz ve mükerrer yatırımların önlenmesi.

• Dağınık yapıdaki tüm demirbaş bilgisinin tek bir merkezde toplanması sayesinde karar verme aşamasında destek ve zaman tasarrufu sağlanması.

• Giriş yapılan demirbaşların kolay bir şekilde barkodlanması.

• Barkod sistemi sayesinde hızlı sayım ve sahada işlem yapabilme yeteneği.

• Değişen kayıtların el terminali ile anında uygulanabilmesi.

• Hazır formatlar sayesinde zimmet veya devir işlemlerinin hatasız ve kısa zamanda yapılabilmesi.

• Sahadaki demirbaş ile ilgili tarihçe bilgilerinin gözlemlenebilmesi.

Sistemin varlık tanımlamaları dışında gerçekleştirdiği işlemler beş ana grupta toplanır.

1- Demirbaş Girişi,

Sisteme dahil edilecek bir demirbaş öncelikle grup ve alt gruplar bazında konumlandırılır. Bu demirbaşa sistem tarafından bir seri numarası verilir. Bu seri numarasını ve demirbaş bilgilerini, içeren barkodlu bir etiket basılarak demirbaşın üzerine yapıştırılır. Sistem demirbaş bilgilerini, giriş tarihiyle beraber saklar.

2- Demirbaş Çıkışı,

Eskime yada farklı sebeplerle elden çıkartılan demirbaşların bilgisi tarih ve çıkartılma sebebiyle birlikte kaydedilir. İşlem tamamlandıktan sonra artık demirbaş aktif değildir.

3- Demirbaş Hareketleri,

Bir demirbaşın yeri değiştirilmek istenirse, sistemde bu demirbaş için tanımlı olan alan bilgisi ve gerekiyorsa sorumlu kişi bilgisi de değiştirilir. Sistem yer değiştirme işlemini, yer değiştirme tarihi ile birlikte saklar.

4- Sayım,

Demirbaşların kontrolü için belli dönemlerde mobil el terminalleri ile sayımlar yapılır. Sayım işlemi lokasyon, personel ve demirbaş barkodlarının okutulması ile gerçekleşir. Mobil el terminalinden alınan sayım bilgisi merkezi sistemde bulunan kayıtlı bilgi ile karşılaştırılarak tutarsızlıklar raporlanır.

5- Raporlama,

- Raporlama sistemi tamamen dinamiktir.

- Kullanıcı ihtiyaçlarına göre kısa sürede tasarlanır.

- Esnek yapısı sayesinde girilen her türlü bilgiye ulaşılır.

-Tüm demirbaşların giriş tarihlerine ve bedellerine göre raporları oluşturulur.

- Sayım sonucunda ortaya çıkan farklılıklar raporlanır.

- Demirbaşların departman, bölüm, sorumlu kişi bazında filtrelenir.

-Tüm demirbaşların yer değiştirme hareketleri ve tarihçeleri listelenir.

-Tüm demirbaşlardan sorumlu kişilerin değiştirilme işlemleri izlenir.

-Garanti süresi dolmuş veya dolacak ürünlerin, bakım süresi geçmiş demirbaşların raporlanabilmesi.


Bu Ürünü Sipariş Vermek İçin Tıklayın

 


Duyurular

KORONAVİRÜS HASTA BİLEKLERİ STOKLARIMIZA GİRMİŞTİR. SARI, MAVİ KIRMIZI RENK ÇEŞİTLERİ İLE SİZLERE HİZMET VERMEKTEYİZ.


Orsa
Atelsan
Nexus
Posnet
Mobis
Mobit
dy barkod
bilkur
ankara barkod
otomasyon
perkon
bilkur
Ziyaretçi Sayısı : 5056898 | Ankara Web Tasarım : Yön Bilişim. | Barkod | Barkod Yazıcı | Barkod Okuyucu | Barkod Otomasyon Sistemleri | Ankara DEMİRBAŞ TAKİP PROGRAMI Barkod Yazıcı Okuyucu Servis Fiyat Ankara