İLAÇ TAKİP SİSTEMİ

ANA SAYFAHAKKIMIZDA BARKOD NEDİR? REFERANSLARIMIZ SİPARİŞ İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
 
Bize Nasıl Ulaştınız
 
 
 
 
 
eXTReMe Tracker
  İLAÇ TAKİP SİSTEMİ 

İTS (İlaç Takip Sistemi)

Kurulduğu günden bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyen FARKNET, ürün gamını sürekli yenilemekle birlikte, İlaç Takip Sisteminin (ITS) Türkiye deki öncü firmalarından birisi olup bu konuda anahtar teslimi çözümler sunmaktadır.

İlaçların tüm hareketlerinin izlenmesi gerekmektedir.Buna rağmen, ilaçların üstünde var olan bilgiler ile izleme yapılması mümkün değildir. Bu bilgilerin sayısal ortamda ve hatta her noktada kolayca erişilebilir olması gerekmekte, bu sebeple barkod bilgisi yeterli gelmemekte, barkod dışında bir otomatik tanımlayıcıya daha ihtiyaç duyulmaktadır. İzleme, ilacın hareketlerine dair tüm bilgilerin ortak bir veritabanına sürekli güncellenmesi ile yapılabilecektir.

İlaç Takip Sistemi için tanımlayıcı olarak “2 boyutlu barkod” uygun görülmüştür.2D Barkodun tipi DataMatrix olarak belirlenmiştir. RFID yöntemi, kolilerde uygulanacak olan 2 boyutlu barkod ile kolayca entegre olabileceği için gelecekte de kullanılabilecektir.

Sağlık Bakanlığı’nın 2 Şubat 2008 tarihli 26775 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğine buradan ulaşabilirsiniz.

Halen var olan EAN barkodları, Sağlık Bakanlığı’nın ikinci bir açıklamasına kadar kutu üstünde kalmaya devam edecek, 2D Barkodlar ikinci barkod olarak ürünlere yerleştirilecektir.

2D barkod üreticiler tarafından basılır ve 2D barkod içerisinde şu bilgiler bulunur:

Barkod (EAN barkodunda bulunan numara)

Seri numarası

Sıra numarası

Üretim tarihi

Son kullanma tarihi

Profesyonel kadrosu, sektörlerinin en iyisi olan donanım ürünleri ve çözüm ortaklarıyla Farknet, dünyada ilk defa Türkiye de kullanılacak olan İlaç Takip Sistemini(ITS) uygulayarak, ilaç kutularının üretimden son kullanıcıya kadar olan sürecin takibi için anahtar teslimi projeleriyle ilaç üreticileri ve depolarının güvenilir çözüm ortağı olacaktır


 


Duyurular

MOTOROLA MC75A EL TERMİNALİ STOKLARIMIZDA

İNTERMEC CN51 EL TERMİNALİ ÇOK UYGUN FİYATLAR İLE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

ARGOX OS214 PLUS YAZICILARDA İNANILMAZ FİYATLAR


Orsa
Atelsan
Nexus
Posnet
Mobis
Mobit
dy barkod
bilkur
ankara barkod
otomasyon
perkon
bilkur
Ziyaretçi Sayısı : 2920754 | Ankara Web Tasarım : Yön Bilişim. | Barkod | Barkod Yazıcı | Barkod Okuyucu | Barkod Otomasyon Sistemleri | Ankara İLAÇ TAKİP SİSTEMİ Barkod Yazıcı Okuyucu Servis Fiyat Ankara